• 001

  Vedat Milor

  Özelliğini kaybetmemiş leziz DÖNER'e 5 yıldız. Uzun zamandır yediğim en leziz döner.

 • 002

  Salih Zengin (Zaman)

  Abdulkadir beyin önüme kendi elleri ile servis ettiği döneri tadınca kendimden geçtim.

 • 003

  Mekanist

  Tiridin arkasından Abdulkadir'in medarı iftiharı bir öğün "Pastırmalı Ekmek"

 • 004

  Sofra

  Kastamonu dönerinin yanı sıra sevilen ev yemeklerini de tadabileceğiniz şirin bir restaurant.

 • 005

  Vedat Milor

  Kastamonu Pastırması gerçekten olağanüstü birşey "10 üzerinden 11 veriyorum".

 • 006

  Vedat Milor

  Osmanlı Mutfağını böylesine güzel temsil eden yerleri ayakta alkışlıyorum.

 • 007

  Sevim Gökyıldız (Türkiye)

  Vitrin güveçler içinde fırından yeni çıkmış ağzınızı sulandıracak sıcak yemeklerle dolu.

 • 008

  Artun Ünsal (Posta)

  "Buranın esasoğlanı nefis Yaprak Döneri"

 • Abdulkadir Restaurant
 • Abdulkadir Restaurant
 • Abdulkadir Restaurant
 • Abdulkadir Restaurant
 • Abdulkadir Restaurant
 • Abdulkadir Restaurant
 • Abdulkadir Restaurant
 • Abdulkadir Restaurant
Yazdır
PDF

Yazılı Basın

Basın ve Medyada restoranımız hakkında söylenenlerden, yazılanlardan bazı örnekler;

Harbi Lezzet
Harbi Lezzet: Favori yemeklerinin başında Tirit geliyor. Solda bulunan kapta Kastamonu’dan getirtilen susamsız simitler 1-2 gün bekletilip gevrekleşiyor, sağdaki tencerede et suyu içinde 4-5 dk haşlanıyor, hafif sulu tabağa alınıyor, üzerine ortadaki kıyma harcından koyulup isteğe bağlı sarımsaklı veya sarımsaksız yoğurt eklenerek tekrar kıyma, maydanoz ve tereyağla servis yapılıyor.
Kastamonu’dan gelen simitler resimdeki gibi kel simit. Kastamonu’dan gelen bir başka şey Pastırma. Tadına bakmadan rengini görünce ilk tereddüt ediyorsunuz fakat hikayesini dinleyince ve tadınca gerçek pastırmanın bu olduğunu fark ediyorsunuz.

 

Posta Gazetesi
Artun Ünsal (Posta Gazetesi): Yemeğe meraklı bir Kastamonulu ailede büyüyen Abdülkadir İmamvekilioğlu’nun lokantasında sunduğu yöresel lezzetleri kaçırmayın. Pazar hariç her gün hizmetinizde olan bu mekanın sac üzeri pastırmalı ekmeği nefis. Çemensiz Kastamonu pastırmasının bol soğanla harç edilip kapalı pide gibi yenmesi damağa keyif veriyor. Sacda pişen, üzerine halis tereyağı yayılan etli ekmeği pek lezzetli. Et suyunda hafif haşlandıktan sonra üzerine yoğurtlu kıymalı et gezdirilen kuru kel simit tiridi de pek hoş.
Ama buranın esas oğlanı, nefis yaprak döneri. İçecek olarak özellikle elma ekşisi, ala erik ve kiren (kızılcık) pestilinden yapılan mayhoş şerbeti öneririm. Tabii ‘siyez’ bulgurundan domatesli yeşil biberli pilavı da ihmal etmeyin. Tatlılardan ayva, kabak ve sütlaç bulunuyor. Abdülkadir’in tencere yemeği de bol. Güler yüzlü Abdülkadir ve çalışkan oğlu Mehmet Tevfik’in müşterileriyle tek tek ilgilendiği bu özenli, keyifli ortamın ceremesi makul; yediklerinize göre, adam başı 15-20-25 TL’ye çıkabilirsiniz.

Gittik Yedik
Gittik Yedik: Kastamonu dönerinin bu kadar güzel olabileceği hiç aklınıza gelir miydi? Cevabınızı duyar gibiyim. Benim de gelmezdi. Adresimiz, Bakırköy'de alışveriş merkezlerinin yer aldığı (Capacity, Carousel) ana cadde üzerinde. Girişte sıcak merhabalarla karşılandık. Çalışanların yüzündeki samimiyet ve içtenlik insanın kendini evinde hissetmesini sağlıyor. Salon sade ve şık döşenmiş. Duvarlarda manzara resimleri ve burası hakkında gazete küpürlerinin çerçevelenmiş hallerini görüyoruz.
Et, Balıkesir'deki özel çiftliklerden geliyor ve kendilerine has sosun içerisinde bekletiliyor. Döner, ince ince dilimleniş soğan ile servis ediliyor. Bakırköy'de döner yemek için ilk alternatif desem yanılmış olmam. Buraya gelince Kayseri'den sonra Kastamonu'nun pastırmasının da leziz olduğunu bizzat tadarak görüyoruz. Oldukça zahmetli işlemlerden geçen ve 1-3 hafta kurumada bekletilen, dananın antrikot kısmı sonunda bu lezzetli hale bürünüyor. Bizlere de afiyetle yemek düşüyor. Kastamonu etli ekmeğini ve tiridini de es geçmiyoruz. Bu iki tat, döner ve pastırmanın yanında biraz sönük kaldı. İşletmeci Abdülkadir İmamvekilioğlu sürekli masaları dolaşıp memnuniyet ölçüyor, eksik birşey olup olmadığını soruyor. Çalışanlar da müşterilerle tek tek ve yakından ilgileniyorlar.
Ayrıca lokantada klasik osmanlı mutfağının yemekleri de hergün arz-ı endam ediyor. Güveçte kuzu haşlamadan tutun, dolma çeşitlerine, fasulyeden enginara herkese hitap eden yemekler mevcut. Tatlılardan ayva, kabak ve sütlaç gözümüze çarpıyor. Bunları da başka zamanda yiyeceğiz artık. Fiyatlar gayet makul. Cep yakmayan cinsten. Açılmasının üstünden henüz 2 yıl geçmiş olmasına rağmen bu lezzeti yakalamak her yere nasip olmaz. Bakırköy'e geldiğinizde alışveriş merkezlerindeki fast-food zincirleri yerine, Abdülkadir Lokantasının çok daha leziz ve sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

Foursquare
Foursquare: İnanılmaz Lezzetli Bir Döneri Var Kesinlikle Tavsiye Edilir.
Vedat Milor ve Salih Zengi'nin Favori Dönercisi Kesinlikle Denenmeli.

 

 

Yakala.co
Yakala.co:Vedat Milor’un 5 yıldız verdiği Abdulkadir Restaurant, yakala.co’ya özel indirimlerle seni bekliyor!
Lezzet ve kaliteden asla ödün vermeyen Abdulkadir İmamvekilioğlu, markalaşma yolunda her geçen gün daha büyük ilgi görüyor. Televizyon ekranlarından tanıdığımız ünlu gurme Vedat Milor'ün 5 yıldız verdiği lokanta lezzet meraklılarının yeni keşfi oluyor!
Abdulkadir Restaurant’ta asırlık tekniklerle harmanlanan et döner Osmanlı mutfağının zengin çeşitleri ve Kastamonu mutfağının eşsiz lezzetleri bulunuyor. Kastamonu mutfağını yaşatıp, herkese tanıtmak, Osmanlı mutfağını hakkını vererek yaşatmak ve gerçek et döneri Türk toplumuyla buluşturmak için özenle hizmet veren Abdulkadir Restaurant’ın bu fırsatını mutlaka ama mutlaka değerlendirmelisin!

Mekanist
Mekanist: Abdulkadir beyin eşi, yaptığı birbirinden güzel tatlılarla menüye katkıda bulunuyor
Tiridin arkasından Abdulkadir'in medarı iftiharı bir öğün Pastırmalı Ekmek

 Ekşi Sözlük
Ekşi Sözlük: bakırköy'de istanbul caddesi üzerinde (kabalcı kitabevi karşısı) yer alan ve oldukça leziz yemeklerin tadılabileceği lokanta. dışarıdan ufak gibi görünse de bahçeli iç mekan gayet hoş ve ferah. ayrıca işletmecileri de çok efendi ve güler yüzlü insanlar. bakırköy gibi büfe ve kebapçılara gark olmuş bir semtte sulu yemek yiyebilmek için aranan kan denilebilir. kendilerine yemeksepeti'nden de ulaşmak mümkün..

ekleme: vedat milor ağabeyimiz de mekanı ziyaret edip 5 yıldızla taçlandırmış.


MilliyetMilliyet: Hayy Kitap'tan çıkan 'İstanbul'un En Güzel Alkolsüz Restoranları' kitabı, Anadolu'nun tatlarını İstanbul'da keşfetmek isteyenlere lezzetli seçenekler sunuyor. İşte yöresel yemekleri özleyenler ve ağzının tadını bilenler için özgün lezzetlerin rehberi;

Abdülkadir Lokantası - Bakırköy
İstanbul'daki en lezzetli Kastamonu yemeğini, Abdülkadir Lokantası'nda yiyebilirsiniz. 150 yıllık pişirme tekniğinin ve sosunun sırrı, ustadan çırağa geçerek bu günlere kadar gelmiş. Her gün 07.00'de açılan mekan 23.00'e kadar hizmet veriyor.

 

ZamanZaman: Özel pişirme tekniği ve sosu ile yapılan Kastamonu dönerinin alelade bir döner olmadığını anlamak için bunun ustadan çırağa geçen 150 yıllık bir tarifle yapıldığını bilmek yeterli.

1,5 asır önce Hamdi Usta'dan tebarüz eden bu lezzet, günümüzde Raif ve Şükrü Gülsunar tarafından yapılıyor Kastamonu'da. Ama bunun için Kastamonu'ya gitmenize gerek yok. Bakırköy'de 1,5 yıl önce açılan Abdu!kadir isimli restoran aynı lezzeti İstanbullular ile buluşturuyor.

 

Kastamonu ValiliğiKastamonu Valiliği: Kastamonu Döneri, Kastamonu Pastırması, Kastamonu Etli Ekmeğini tadan Vedat Milör, Kastamonu lezzetlerine 5 yıldız, lokantadaki fiyat ve kaliteye ise 4 yıldız verdi. Kastamonu ziyaretinde olduğu gibi İstanbul'daki lokantada da güneşte kurutulan Kastamonu Pastırmasından tadan ve övgüler yağdıran Vedat Milör, "Kastamonu Pastırması gerçekten olağanüstü bir şey. Kayseri Pastırmasından da yedim ancak Kastamonu Pastırması bir başka. Kayseri Pastırmasına 10 üzerinden 10, Kastamonu Pastırmasına ise 10 üzerinden 11 veriyorum" dedi.